Міжнародний музичний табір, Львів

 

Міжнародний музичний табір, Львів

Міжнародний музичний табір, ЛьвівВ Ірпені відбувся унікальний концерт в рамаках міжнародного дитячого музичного табору. Лише за п’ять днів  усі учасники проекту «Music Сamp» оволоділи грою на декількох музичних інструментах та заспівали пісні п’ятьма мовами.  Урочиста подія відбулася у великому вишуканому залі  «Конференц холу», який безоплатно надав своє приміщення для проведення цієї масштабної благодійної  акції.

 

Заняття проводила відомий педагог, музикант і диригент із США – Констанція Фортунато. Допомагали їй педагоги-інструменталісти – Крістіна Мейр (скрипка), Ольга Ковальова (віолончель), Ірина Рак (золоті дзвіночки, хендчаймс), Катерина Стесюк (орфф), Ірина Сучкова (гітара), які разом із пані Констанцією уже встигли об’їздити багато міст України і Румунії, де провели подібні концерти.

Особливістю цього проекту є те, що діти не проходять відбору – батьки кожного школяра (вік дитини – від 11 до 16 років), який проживає в Ірпені, Бучі, Ворзелі чи Гостомелі могли подати заявку на участь. Не має вирішального значення і те, чи володіє дитина навичками гри на будь-якому музичному інструменті, чи знає нотну грамоту. Головне – її бажання цим займатися. А ще, як стверджує ініціатор проекту – Констанція Фортунато – віра у те, що ти це зможеш.

Міжнародний Музичний Табір дотримується такого принципу: якщо робота кожної дитини в інструментальному музичному класі має бути індивідуальною, то досвід спільного виступу усіх дітей в хорі не викликає суперництва та дає дітям відчути можливість спільного успіху.

Звичайно, осягнути те, що робиться упродовж багатьох років усього лише за декілька днів – нереально, однак покликання проекту в іншому: дати можливість дітям відчути, що грати на музичних інструментах та співати іноземними мовами, навіть якщо ти їх ніколи не вивчав – можливо, і цей процес може приносити особливу, ще не пізнану радість; вселити у дітей віру у свої сили і здібності, підштовхнути їх до відкриття себе через світ музики і подарувати чудову нагоду відчути творення музики. Музичний кругозір дітей розширюється завдяки вивченню творів великих музикантів, таких як Гайдн, Моцарт та Сен-Санса рідною мовою та виконанням англомовних пісень у жанрі спіричуєлс.

Заняття у «Music Сamp» проходять дуже динамічно, дисципліновано і водночас невимушено. Спілкуються деякі викладачі з дітьми англійською мовою (місцеві перекладачі допомагають дітям зрозуміти сказане). Твори для вивчення Констанція Фортунато обирає легші чи складніші, зважаючи на можливості дітей (ірпінські діти уже в перший день проявили себе як здібні до хорового співу). Лише за перший день розучили 4 пісні на чотирьох мовах: українською, російською, англійською та латинською.  Наступного дня  додалася ще одна – іспанською мовою.

Усіх учасників проекту викладачі поділяють на невеликі групи і паралельно із заняттями хоровим співом, в інших класах розучують ці ж твори, спеціально прописані для музичних інструментів, до речі, самою пані Констанцією. Усього на концерті було презентовано більше десяти творів.

Репетиції  проходили у концертній залі Ірпінської біблійної церкви, община якої також підтримала проект. Допомагали у його реалізації Відділ освіти Ірпінської міської ради, декілька місцевих громадських організацій, зокрема, ГО «Нові обличчя» (забезпечивши транспортну доставку дітей із кожного населеного пункту і розвезення їх після занять), СОГ «Демократична Київщина». Однак став можливим Музичний табір в Ірпені завдяки Анастасії Попсуй, директору БФ «Фонд громади Приірпіння»,  який  узяв на себе усі організаційні клопоти. За сприянням та підтримки "Фонду Кондакова".


 
Создан 20 июн 2014